Kas svarbu renkantis naują butą?

Naujo buto pirkimas dažnai reiškia, kad reikės atidžiai rinktis iš visų pasiūlymų. Šiuo metu

naujos statybos Pupyje Vilniuje labai išsiplėtė, todėl ieškantys naujos gyvenamosios vietos randa didelę pasiūlą. Kaip iš tokios gausos išsirinkti tinkamiausią?

PaupysDažnai galime išgirsti, kad nauja statyba nėra gerai, nes labai daug statybų pažeidimų yra padaryta. Tai reiškia, kad dauguma galvoja, kad geriau pirkti senesnį būstą, nes tokiu atveju galima pamatyti statybų broką. Dėl to vis dar daugelis atsargiai žiūri į galimybę pirkti naują butą. Tiesa yra šiek tiek kitokia, nei šis žmonių sukurtas mitas. Statybų defektai atsiranda tais atvejais, kai naudojamos nekokybiškos medžiagos arba netinkamai parinkti statybų konstrukciniai sprendimai. Statytojai taip statantys butus tiesiog taupo ir renkasi pigesnius sprendimus. Tokiu atveju atsiranda statybų brokas. Deja, bet naujų statybų su tokiais defektais tikrai yra. To paneigti negalima, tačiau norint turėti naują būstą ir nepamatyti išlindusio statybų broko, reikia žinoti į ką atkreipti dėmesį.

Pirmiausia reikia išsirinkti statybų įmonę, kuri stato būstus. Šiuo metu rinkoje yra ne vienas ir ne du statytojai, todėl rinktis turėsite iš ko. Svarbu išsiaiškinti, kiek laiko statytojas stato būstus. Jei tai ką tik pradėjęs darbus statytojas, tai verčiau palaukti, kol bus baigtas bent pirmasis projektas. Tuomet galima būtų vertinti ar kokybė tinkama. Jei neturite laiko laukti ir buto reikia dabar, tai verčiau rinktis tokį statytoją, kuris jau ne vieną projektą įgyvendino. Tuomet galima nuvažiuoti ir apžiūrėti pastatytus būstus. Taip pat galima pasidomėti pas žmones, kurie gyvena jų statytuose namuose. Tai padės suprasti ar statytojas stato kokybiskus būstus ir ar neišlenda statybų defektai.

Suradus tinkamą statytoją arba renkantis iš kelių skirtingų variantų, reikia vertinti ir statybų technines charakteristikas. Turėtumėte sužinoti, kokie reikalavimai taikomi langams, stogams, pastatų konstrukcijoms. Tuomet reikėtų palyginti su tuo, ką statytojas renkasi iš medžiagų. Pavyzdžiui, žinote kokia turi būti plastikinių langų šilumos varža ir ją palyginkite su tuo, kokios šilumos varžos langus montuoja statytojas. Tuomet viskas bus aišku ar butas bus šiltas, kokybiškas ir atitiks reikalavimus.

Kaip matote tai nėra taip paprasta, tačiau tikrai įmanoma suprasti, kurios statybos būstas bus kokybiškas. Verta paminėti ir tai, kad didžiausi statybų defektai matomi iškart pastačius namą. Jums tereikia išsiaiškinti, kokios medžiagos buvo naudojamos ir ar konstrukcijos tinkamos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *