Apie dantų gydymą: ką svarbiausia žinoti?

Nors vizitas pas odontologą neretai kelia siaubą, tačiau šiuolaikinė odontologija yra gerokai pažengusi, ir bijoti tikrai nėra ko. Jei apie dantų gydymą pagalvojama laiku, tikėtina, kad nebus aptikta didelių dantų ar dantenų problemų, taigi, gydymas bus greitas bei paprastas. Apie klinikoje atliekamas procedūras gana dažnai kyla įvairių klausimų, taigi, ką svarbiausia apie tai žinoti?

Profesionali burnos higiena

Kad ir kaip kruopščiai valytumėtės dantis, apnašų ir akmenų susidarymo išvengti nepavyks. Taigi, labai svarbu periodiškai apsilankyti odontologijos klinikoje ir atlikti profesionalią burnos higieną. Ši procedūra yr neskausminga ir atliekama pakankamai greitai – dažniausiai tam sugaištama nuo 20 iki 40 minučių. Profesionali burnos higiena reikalinga ir tada, kai planuojama balinti dantis ar atlikti sudėtingesnes procedūras, pavyzdžiui, dantų implantavimą.

Dantų plombavimas

Tenka sutikti, kad kalbant apie dantų gydymą, plombavimas yra viena dažniausiai atliekamų procedūrų. Dantys plombuojami atliekant vietinę nejautrą, tad pacientas nejaučia skausmo bei diskomforto. Dantų plombavimas gali būti taikomas ne vien tik krūminiams, bet taip pat ir priekiniams dantims – estetinis plombavimas tampa vis populiaresniu pasirinkimu. Ši procedūra gali būti taikoma ne tik tada, kai dantys yra pažeisti ėduonies, bet taip pat ir tuomet, kai norima estetiškai pagražinti dantis.

Dantų protezavimas

Jei dantų pažeidimai yra gana dideli, plombavimas ne visada gali pagelbėti, taigi, verta pagalvoti apie dantų protezavimą. Nors tam tikrais atvejais pasirenkami išimami dantų protezai, tačiau jie nėra tokie patogūs kaip fiksuoti, ne visada garantuoja pakankamai gerą kramtymo funkciją, ir t.t. Dantų vainikėliai šiuo metu yra pats populiariausias pasirinkimas, kuris gali pasiteisinti iš tiesų neretais atvejais. Toks dantų protezavimo būdas tinka ir tada, kai siekiama atstatyti natūralius dantis, ir tada, kai protezai turi būti fiksuojami ant implantų. Pacientai, ieškantys informacijos apie dantų gydymą, neretai teiraujasi, kuri galimybė galėtų būti palankesnė – cirkonio keramikos ar metalo keramikos protezai. Taigi, kokiomis savybėmis pasižymi abi šios galimybės?

  • Cirkonio keramikos protezus organizmas puikiai toleruoja, tad galima nesibaiminti dėl šalutinio poveikio. Ši medžiaga yra labai artima natūraliems dantims, tad galima būti tikriems, kad protezuoti dantys atrodys tikrai labai natūraliai. Cirkonio keramikos protezai puikiai pasiteisina ir tada, kai protezuojami krūminiai dantys, ir tuomet, kai reikia atstatyti priekinius dantis. Kadangi cirkonio keramika yra pralaidi šviesai, nereikės rūpintis, kad protezai bus pastebimi;
  • Metalo keramikos protezai yra tokie pat patvarūs, kaip ir cirkonio keramikos protezai, tačiau jų išvaizda nėra tokia natūrali. Nors ir retais atvejais, tačiau tokie protezai gali sukelti alergiją ar tam tikrus nemalonius pojūčius, kurių norėtųsi išvengti. Kalbant apie kainą, metalo keramikos protezai yra pigesni, tad toks pasirinkimas taip pat labai populiarus.

Dantų implantavimas

Kai kalbama apie dantų gydymą, tiesiog būtina paminėti implantavimą. Ši procedūra yra pats pažangiausias būdas, padedantis atstatyti prarastus dantis, todėl visada verta pagalvoti būtent apie tokį sprendimą. Dantų implantavimas yra atliekamas keliais etapais – pirmiausia įvertinama situacija ir numatoma, ar nereikės kaulo priauginimo ar sinusų pakėlimo operacijos, vėliau yra įgręžiamas specialus titaninis sraigtas, o galiausiai ant jo viršūnėlės fiksuojamas protezas. Vienas didžiausių dantų implantų privalumų yra tai, kad jie tarnauja kelis dešimtmečius, taigi, ši procedūra tikrai verta jūsų investicijų.

Vilniuje esanti odontologijos klinika Protezavimas – implantavimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *