Renkamės lentas langų apvadams

Net jeigu manote, kad lentpjūvė turi turėti visų medienos gaminių, kokius tik sugalvosite, ne viskas bus taip paprasta. Šį savaitgalį vykome į lentpjūvę ir ieškojome medienos langų apvadams.

Langų apvadai liko neuždėti

LentpjūvėsKaip čia nutiko, kad tokią šaltą dieną, kai jau niekur statybos neturėtų vykti, teko keliauti langų apvadų? Ogi pasirodo, kad pas gimines liko neužkalti langų apvadai. Vasarą buvo pakeisti langai, vėliau buvo padaryta taip, kad ir durys kai kur pranyko, vietoje jų atsirado langai. Tačiau remontas vyko paskubomis, ant ko užteko, tam gerai, ant ko neužteko – tiek jau to. Galiausiai liko tokios ertmės aplink langus, kur supurkštas makrofleksas ir nieko daugiau. Taigi, viskas tuo ir pasibaigė. Kadangi langų apvadai ir buvo neuždėti, tai mes net pamiršome, kad tą reikia padaryti. Bet atėjo kaimynas ir pasakė, kad taip labai negerai palikti žiemai – ir šiluma išeina, ir tai putai labai blogai. Taigi, supratome, kol dar neužsnigo, reikia keliauti į parduotuvę, pasiimti meistrelį, ir pirkti medieną.

Medienos paieška

Meistrelis iškart pasakė, kad lentpjūvė būtų daug geriau, negu tiesiog parduotuvė, nes parduotuvėse viskas bus 5 kartus brangiau. Iš tiesų, pirma nuėjome į prekybos centrą, pamatėme, kad ilgesnės (230 cm – 3 metrų) dailylentės kaina svyruoja nuo 6 iki 12 eurų, o jeigu lenta iš klijuotos medienos – tuomet glai kainuoti ir iki 20 eurų. Tikėjomės mažiau reikės, net neturėjome numatę tokio didelio biudžeto. Taigi, galiausiai nutarėme iš tiesų vykti į lentpjūvę. Tačiau ir ten nebuvo viskas taip paprasta. Būtent tokių plonų lentų, jau ir nušveistų, čia priešais mus nebuvo. Teko ieškoti, išsirinkti tik pačią žaliavą. Užsakėme, kad lentas išpjaus ir nušlifuos per savaitę. Tada imsime namo, pjausime su staklėmis ir vėliau bus galima nudažyti. Nudažius jau reikės padaryti paskutinius darbus – tai yra, prisukti prie sienų. Visa tai padarius turėsime pilnai pabaigtą apdailą ir giminės galės ramiai žiemoti. Nors meistrai laikėsi skirtingų nuomonių. Vieni sakė, kad reikia kuo greičiau užkalti, kad žiemą nepūstų, kiti sakė, kad nėra prasmės dabar to daryti, tai nepakenks žiemos metu, o pakenks pavasarį, kai bus dažomas namas. Mat daug patogiau dažyti namą, kai dar nėra tų apvadų, nes tada jie iškart yra garantuotai apsaugoti nuo nereikalingo apdažymo. Tačiau visgi lentos bus užkaltos jau šiais metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *