Lėkštė ir amžinybės forma

LekstesŽvelgiant į indų pasaulį, reikia pasakyti, kad lekstes jame ne be reikalo turi iš tiesų ypatingą vietą. Tai indai, kuriems lygių nėra. Būtent lėkštės yra vienas seniausių indų, senumu nenusileidžiantis puodui. Ant lėkštės jau seniau būdavo patogu susidėti maistą, ruošiantis valgyti, nes rankoje laikyti nepatogu. Galima tik numanyti, kad pirmosios lėkštės galėjo būti ir kokios nors nedidelės plokščios lentos, ir didžiulių egzotinių augalų lapai, ir plokšti arba įdubę akmenys. Tik vėliau imta užsiimti keramika, kada atsirado ir dirbtina forma – puodo. Taigi, tai vieni iš seniausių žmonijoje naudojamų indų, ir be jų mes nė vienas neįsivaizduojame paprasto pavalgymo prie stalo ryte ar vakare, namie, kelionėje ar svečiuose.

Senovinė keramika

Senovėje keramika radosi skirtingų būdų: juodoji ir raudonoji. Senovės žmonės žinojo, kad keramika turi būti deginta, nes tik taip molis lieka tvirtas ir gali išlaikyti tinkamai viską, ką įpili vėliau į tam tikrą indą. Taigi, senovinė keramika taip pat jau būdavo ir deginta, ir dažnai būdavo taip pat glazūruota. Taigi, jeigu norite, kad jūsų indai atrodytų gerai, kad viskas su jais būtų gerai, jūs tikrai, patys, liedami indus, neleisite jiems būti neiškaitintiems, jie būtinai bus iškaitinti. Neiškaitinto molio keramikos dirbiniai – tai nebent kokių nors dailės būrelių rezultatas, kur darbus daro vaikai.

Amžinybės forma

Kodėl tada, kai kalbame apie lėkštes, prisimename ir amžinybės formą? Todėl, kad lėkštė yra apvali, o ratas simbolikoje juk yra svarbiausias. Tad ir apvali lėkštė ne be reikalo tokia sena kaip amžinybę. Būdamos unikalios formos, lekstes taip pat gali gerai skristi. Dėl to kalbama ir aie įvairias skraidančias lėkštes. Pradedant gudrybėmis suNSO, baigiant paprastomis plastikinėmis lėkštėmis, kurios gražiai skrieja padangėmis. Lėkštė apvali, nuožulniais kraštais, tai maksimaliai sumažina trintį. Be to, ji plona, pagaminta iš lengvos medžiagos, savo didele plokštuma besisukdama lengvai skrenda.

Lėkštės dabar

Dabartinės lėkštės, kurias naudojama įvairiose vietose, yra labai skirtingos. Jau keletą tūkstančių metų iš tolimųjų Rytų yra atėjusi kiniško porceliano mada. Ji leidžia sukurti pačius gražiausius, šviesius ir itin gražius indus. Porcelianas trapus, tačiau tuo pačiu ir labai gražus. Šiuos gaminius žmonės rečiau naudoja kasdienybėje, jie labai tinka tada, kai ateina svečių, norisi juos pavalgydinti iš pačių gražiausių indų. Indai, taip pat lekstes, dažnai puošiami piešiniais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *