Nėštumo metu folio rūgštis ar omega 3?

Nėštumas svarbus laikotarpis kiekvienos moters gyvenime. Pati nėštumo metu šventai tikėjau gydytojos pozicija vitaminų atžvilgiu. Gėriau folio rūgštį, o vėliau valgiau daug vaisių ir daržovių, kibirais kaip koks arklys maukiau vandenį. Dariau gerai, ar negerai, nežinau. Tačiau antrojo nėštumo laikotarpiu gyvenau Danijoje. Ten pažinau Skandinavišką požiūrį į šeimą, nėštumą ir kūdikio laukimą.

Omega 3 žuvų taukai

Pirmo apsilankymo pas šeimos gydytoją metu mane įpareigojo visą nėštumą gerti omega 3. Žinoma, pasibaisėjau: „O kur folio rūgštis? Ji ką juokauja?”. Kadangi norvegų kalba nėra mano draugas pradėjau ieškoti informacijos internete. Folio rūgšties nenusipirkau (tiesiog neradau). Tad teko taikytis ir gerti omega 3.

Omega3Nesigailiu. Nes nėštumas praėjo sklandžiai ir vaikutis auga stiprus ir sveikas (net alergijos nepuola, su kuriomis turėjau garbės pakovoti). Omega 3 nestumo metu yra gyvybiškai svarbus. Įvairių tyrimų metu buvo nustatyta omega 3 nauda. Ši medžiaga svarbi vaisiaus intelektui, akims, imunitetui, gebėjimui mokytis, atminčiai. Motinų omega 3 vartojimas nėštumo metu galėjo lemti jų vaikų didesnį intelekto koeficientą nei vaikų, kurių mamos naudojo kukurūzų aliejų, nėštumo metu.

Jūrų žuvys

Ne paslaptis ir tai, kad žuvys yra užterštos. Net jeigu tokios nebūtų – su maistu negautume reikiamo kiekio gerųjų medžiagų. Omega 3 maiste nėra išvalyti, o žuvų taukai visiškai išvalyti. Žuvis nėra rekomenduojama nėštumo ir žindymo metu dėl didelės gyvsidabrio koncentracijos.

Skirtumai

Dažnai omega 3 zuvu taukai su omega 6 teikia didelę naudą, tačiau jeigu yra tinkamas jų santykis. Deja, šiuo metu šis santykis ne visuomet yra tinkamas. Tad negalima naudoti abiejų vitaminų vienu metu. Omega 6 šaltinis: Riešutai, augaliniai aliejai, sėklos.

Svarbu:

  • Omega 3 papildai būna tabletėmis ir skystu pavidalu.
  • Omega 3 zuvu taukai – rekomenduojamas šaltuoju sezonu, esant silpnam imunitetui, neštumo ir žindymo laikotarpiu.
  • Omega 3 papildai – paprastas ir greitas būdas užtikrinti visapusę savo sveikatą.
  • Omega 3 kaina priklauso nuo pakuotės dydžio, o taip pat prekybos vietos – internetu perkama ar vaistinėje.
  • Omega 3 akcija rengiamos labai dažnai, tačiau svarbu išsiaiškinti kodėl jos organizuojamos. Jokiu būdu nenaudokite omega 3 pasibaigus galiojimo laikui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *